Как обрати дверний замок

Велика кількість виробників замків, моделей та різних додаткових пристроїв можуть заплутати власника будинку чи квартири, який бажає убезпечити своє майно та ускладнити процес злому. Спроби розібратися за допомогою консультантів у магазині чи форумів в інтернеті ще більше дезорієнтують. Як правило у продавців на питання “який замок найкращий” слідує відповідь “найдорожчий”.


Насправді абсолютно надійних і незламних замків не буває. Просто одні замки можна відкрити за 2 секунди за допомогою викрутки, інші за 2 хвилини за допомогою відмичок, тому якщо у зловмисників стоїть конкретне завдання проникнення в певну квартиру – то ніякий крутий, дорогий і кручений замок не допоможе. Правильне рішення має бути в комплексі – хороші та міцні двері, надійний замок, сигналізація та дуже злий собака.
Якщо не розглядати варіанти створення будинку зміцнення на кшталт неприступної фортеці, то поради щодо грамотного створення надійних дверей будуть такі:
1. Встановлюйте міцні двері, що відкриваються назовні з гарною щільно прилеглою дверною коробкою – такі двері буде складно зламати, і тим більше вибити. Навіть найміцніші металеві двері будуть марними, якщо вони встановлені в коробці з великими зазорами, що дозволить її з легкістю віджати або дістатися через зазор до язичка замка.
2. Встановлюйте два різні замки, наприклад, сувальдний та англійський. Це автоматично подвоює час на відкриття дверей і відлякає наркоманів та непрофесіоналів.
3. Встановлюйте броненакладки на замки. Цілком будь-який замок може бути розкритий, зламаний, виламаний або висвердлений, тому броненакладка не дасть пробратися до його нутрощів і ускладнить процес злому. Щоб розкрити такий замок, доведеться попітніти і пошуміти, а це може привернути увагу на поверсі у сусідів.
4. Не ставте дешеві замки, що розкриваються викрутками, але й не женіться за найдорожчими. З оглядом на розтин замків, різниці між найдорожчими та середніми моделями практично немає ніякої, знову ж таки, якщо у зловмисника буде цілеспрямоване бажання проникнути саме у вашу квартиру.
5. Зберігайте цінності в банку або домашньому сейфі, вбудованому в стіну. Якщо застосовувати звичайний домашній сейф для шаф, то його просто можуть забрати з собою, якщо не вдасться розкрити на місці. Для сейфів діє орієнтовне правило, що його вартість повинна бути не менше 10% цінності майна, що зберігається, сейф повинен бути в важкодоступному місці і вогнетривкий.
6. Якщо немає сейфа, то будьте максимально оригінальні при виборі місця для заначки, серед постільної білизни або у банку від гречки – надто традиційно.