Як вибрати бронедвері для дому

Абсолютно надійних дверей і замків не буває – це погана новина. Гарна новина – захистити квартиру від злому і пограбування можна, головне знати як. Поговоримо про вхідні двері.
На даний момент існує величезна кількість найрізноманітніших т.з. бронедверей, хоча це найзвичайніші металеві двері і броні в них немає. Спрощено їх можна розділити на п’ять груп.

Перша група – захист від стусанів ногами. Такі двері можуть витримати хіба що сусіда по сходовій клітці, що випадково сперся ліктем на неї. В таких дверях використовують жерсть (тому що назвати сталевим листом таке дуже важко), завтовшки до 0,5мм і продають за дуже привабливими цінами, як правило, це двері китайського виробництва. Виглядають вони привабливо, але назва бронедвері зникає відразу при простій спробі підняти її – вона важить стільки, що навіть школяр відірве її від підлоги. Для тепло і шумоізоляції всередині використовується картон, тому ви будете знати все, що відбувається за вашими дверима.

Купувати такі двері не рекомендуємо НІ ЗА ЯКИХ ОБСТАВИН.

Друга група – захист від легких механічних дій. Для них використовують метал, завтовшки 0,5-1 мм і вони можуть витримати декілька ударів молотком, але ось викрутка може пробити їх наскрізь. При невеликій ціні вони виглядають солідніше за двері першої групи, на них вже встановлюють по два замки, але також легко мнуться і розвалюються на частини при застосуванні ломика, тому навіть не важливо, наскільки гарні і надійні замки в них стоять.
Третя група – захист від механічних пошкоджень, використовується метал 1,5-2 мм, важити такі двері можуть близько 100 кг. Це найпоширеніша і найпопулярніша група дверей, вартість може бути від 2 до 5 тис грн, залежно від начинки і жадібності продавця. Консервним ножем такі двері вже не розкрити, але спеціальними викрутками, які використовують квартирні злодії, вони все одно досить легко розкриваються. Гарний лом все також досить швидко дозволяє зім’яти такі двері і відкрити без необхідності розкриття замків і застосування відмичок. Жадність і халатність виробників призводить до парадоксу – досить встановити додаткові ребра жорсткості і захисні пластини в місцях установки замков, і такі двері вже буде дуже складно швидко і без шуму зім’яти і відкрити.
Четверта група – це вже досить надійні двері, які в комплексі забезпечують захист як від розкриття замку, так і від злому і руйнування дверей, коштують такі двері від 8 тис грн. Такі двері вже досить складно швидко розрізати болгаркою, пробити або пошкодити замки.
П’ята група – абсолютна надійність, двері пожежостійкі, куленепробивні, а замки – надійні, ціна таких дверей починається від 20 тис. грн