Як правильно обрати сейф

Як обрати сейф, в якому не тільки гроші лежать

«Хай омине мене чаша ця!» Відганяючи від себе найнеприємніші думки, це потаємне заклинання ми вимовляємо в різні моменти нашого життя. Будь то похід на речовий ринок або пізніше повернення додому.
Відчуття безпеки не виникає у нас часом навіть у власній квартирі. Дані поліції іноді нагадують хроніку бойових дій. За статистикою, кожні 3,5 хвилин відбувається квартирна крадіжка. Виявити зловмисників, як правило, не вдається. Але чи можна  запобігти подібної неприємністі? Фахівці на це питання відповідають цілком виразно: надійним захистом ваших заощаджень стане сейф.
Щоправда, останнім часом наші, навчені гірким досвідом, співвітчизники все частіше довіряють збереження готівки банкам, а сейфи вважають за краще використовувати для зберігання зовсім інших цінностей. Адже окрім грошей, у вашому будинку, напевно, є важливі папери, документи, сімейні реліквії, зникнення яких може завдати великої шкоди не лише вашому добробуту, а й вашій внутрішньому стану.

При оцінці вогнестійкості сейфа фахівці враховують два параметри: час у хвилинах, протягом якого температура всередині корпусу не перевищить критичного для об’єкта зберігання значення (у маркуванні сейфа цей критерій виражається в цифрах – 60 або 120) та тип об’єкта зберігання, позначений літерами (Б – грошові купюри, паперові документи; Д – все перераховане плюс магнітні диски та стрічки, кіно- і фотоплівки;

Якісні вогнестійкі сейфи поставляються в основному з країн Південно-Східної Азії: Таїланду – сейфи AIKO та Південної Кореї – сейфи Topaz.

Щоб сейф не впадав у вічі, його можна замаскувати. По суті, це стійкі до злому сейфи, але необхідний рівень захисту зазвичай забезпечується в них тільки з боку дверей, бо сейф вмуровується в стіну. Добре, якщо для цього є ніша. Якщо такої немає, її треба передбачити заздалегідь під час найближчого ремонту.
Найбільший ступінь захисту забезпечують сейфи серії WEGA, що випускаються німецькою фірмою Format. Добре зарекомендували себе сейфи Valberg, що вбудовуються, вигідно відрізняються доступною ціною і високою якістю, а також сейфи Technomax виробництва Італії.

Тим, хто не хоче вовтузитися з ключами, більше підійдуть сейфи, оснащені кодовими замками (механічними або електронними), кодову комбінацію яких ви можете поміняти в будь-який момент. Щоправда, для відкриття чотирирівневого замку, що складається з чотирьох двоцифрових чисел, необхідно зробити 10 обертів диска з чотирма фіксаціями, на що йде не менше 30 секунд.

Електронний замок вирішує цю проблему, а заразом дарує власнику ряд спеціальних функцій: блокування введення, затримка відкриття тощо. Але вартість сейфа з хорошим електронним замком набагато вища. На чому зупинити свій вибір, вирішувати вам. Тим більше, якщо у вашому будинку – маленька дитина, яка любить все вивчити і перевірити на міцність