Що таке оптичний ключ

Для дистанційного відкривання автомобіля використовуються ключі з різними принципами передачі сигналу. Найбільш поширеними є радіоключі і оптичні ключі.

У радіоключах сигнал передається в приймальний блок автомобіля в зашифрованому виді по радіохвилі, в оптичних ключах – за допомогою інфрачервоного сигналу. Такий метод аналогічний пультам дистанційного керування до телевізорів.

Брелок оптичного ключа утримує на корпусі або світлодіод, або напівпрозору пластину, за якою діод схований усередині корпусу. Датчик оптичного ключа, на який треба направляти брелок, знаходиться як правило в дзеркалі заднього виду.

Основні проблеми, що виникають з оптичними ключами, це невідкривання замків при батареї, що сіла, або забрудненому датчику на брелку або дзеркалі. Якщо це не допомагає, означає швидше за все сталося відв’язування брелка від блоку управління і його треба наново прив’язати. Для різних автомобілів ці методи відрізняються.

Наприклад для деяких автомобілів BMW ця процедура виглядає таким чином:

1. Треба відкрити центральний замок (ZV) автомобільним ключем (просто вставити ключ в личинку замку і відкрити).
2. Сісти в автомобіль і закрити всі двері (мається на увазі на просто закрити).
3. Перевести одним з автомобільних ключів замок запалення на короткий час в положення 1 і знову вимкнути. Тривалість включення має бути менше 5 секунд, тільки в цьому випадку система готова до ініціалізації. Досить одного повороту ключа в положення 1 і відразу ж витягнути ключ із замку.
4. На радіопередавачі натиснути кнопку Відімкнути і утримати її.
5. Натиснути тричі кнопку Закрити (в межах 10 секунд). При цьому кнопка Відімкнути повинна залишатися натиснутою.
6. Відпустити кнопку Відімкнути.
7. Автоматична система центрального управління замками сигналізує “замиканням” і що йде відразу за ним “відмиканням” про успішну ініціалізацію одного радіопередавача.

Якщо ця процедура не дала результату, то її треба багаторазово повторити. Або ж просто звернутися до наших фахівців, які продіагностують ключі і датчики і відновлять їх роботу.